Dzień otwarty 2017


W sobotę, 22 IV 2017 r., o godz. 1045  drzwi naszego liceum zostały szeroko otwarte – tego dnia odwiedzili nas uczniowie klas 3. z okolicznych gimnazjów, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Przybyłych na spotkanie gimnazjalistów powitał w auli szkolnej pan dyrektor Ryszard Buczyński – przedstawił on kadrę kierowniczą szkoły i zaprosił do obejrzenia krótkiego filmu promującego szkołę autorstwa grupy gimnazjalistów (projekt edukacyjny). Następnie głos zabrała młodzież, która starała się przekonać kandydatów, że warto wybrać właśnie naszą szkołę. Licealiści prezentowali różne aspekty życia szkoły: osiągnięcia edukacyjne, działalność kół zainteresowań, życie kulturalne, wymiany międzynarodowe, zajęcia sportowe, działalność charytatywną itp. Po wystąpieniach młodzieży pan dyrektor przedstawił kandydatom zasady rekrutacji do szkoły oraz zasady wyboru klasy i rozszerzeń. Gościem “dnia otwartego” był pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej – dr hab. inż. Piotr Biczel, który wraz z panem Radosławem Wasilewskim przedstawił założenia i program nowo tworzonej klasy politechnicznej. Wystąpił również szkolny zespół muzyczny Buczące Rysie. Następnie kandydaci, pod opieką starszych kolegów, ruszyli poznać szkołę. Przygotowane zostały dla nich liczne atrakcje, m.in. warsztaty “Świat fizyki”, “Świat chemii”, rozgrywki sportowe, pokaz “Ratowników z Płockiej”, warsztaty historyczno-socjologiczne “Wyspa”, pokaz gier strategicznych, poczęstunek, konwersacja w języku angielskim itp. Wszelkie pytania i wątpliwości rozwiewali nauczyciele, udzielając zainteresowanym wyczerpujących odpowiedzi. Druga akcja “dni  otwartych” odbyła się 28 kwietnia.