Dzień Języka i Kultury Hiszpańskiej


Dnia 31 kwietnia 2017 r., w ramach Tygodnia Języków i Kultur Narodów Europy, zorganizowany został w naszej szkole Dzień Języka i Kultury Hiszpańskiej. Czynny udział w jego przygotowaniu, pod opieką pani Wioletty Łepkowskiej, wzięli uczniowie z grup 1H2p i 2H1. Młodzież przygotowała wystawę plakatów pt.  “Z czym kojarzy mi się Hiszpania?”. Na przerwach, przy dźwiękach muzyki hiszpańskiej, można było spróbować dań z kraju Don Kichota – serwowano tortille de patatas i churros. Głównym punktem Dnia Hiszpańskiego był jednak apel w auli szkolnej, składający się z prezentacji, w której uczniowie przedstawili korzyści wynikające z nauki języka hiszpańskiego, odegranej przez uczniów scenki z serialu meksykańskiego oraz filmu pt. “Co  my  wiemy o Hiszpanii…” nagranego w naszej szkole – zresztą bardzo udanie – na wzór sondy ulicznej.